Verslag Overijsselse Molendag Molen de Star Balkbrug op 12 september 2015.

Ingezonden op 14 september 2015 om 20:16 onder Activiteiten, Van het bestuur.

Het was prachtig weer op de traditionele  Overijsselse Molendag en Monumentendag bij molen de Star. Om 9.00 uur in de ochtend was er een leger van vrijwilligers bezig om allerlei zaken klaar te zetten om de bezoekers te ontvangen. Er werd een grote tent tegen de  open deuren van het magazijn aangezet. Nieuwe banken en tafels maakten het mogelijk dat de mensen hun pannenkoek konden nuttigen al dan niet met een kop koffie of ranja voor de kinderen. Binnen werden knieperties gebakken. In de molen stonden de gidsen paraat om de mensen en groepen rond te leiden door dit prachtige historische erfpand.  In het magazijn werden de schappen steeds leger door de verkochte meelproducten in de molenwinkel.

En er kwamen veel bezoekers zowel uit Balkbrug als elders en dit jaar veel kinderen. Er ontstonden zelfs wachttijden voor de pannenkoeken. Dit was niet zo erg omdat er genoeg bezigheden waren rond en in de molen. Talrijke kinderen genoten van de draaiende onderdelen bij het malen van het graan, de steile trappen en het uitzicht op de omloop. De wieken draaiden onverstoorbaar door bij een zwakke tot matige zuidoosten wind. Er waren veel ontmoetingen en uitwisselingen.

Aan het einde van de middag genoten de vrijwilligers van een welverdiend hapje en drankje. Het is weer een geslaagde dag geweest.

DSC05689 - kopie DSC05695 - kopie
DSC05678 - kopie DSC05681 - kopie
DSC05693 - kopie DSC05685 - kopie

Laat een reactie achter

Uw reactie


Top